27-08-07

Ruzie met de bond: Anderlecht staat niet alleen

Mocht Jelle Van Damme zaterdag spelen tegen Brussels? 'Natuurlijk', zegt Anderlecht. 'Op eigen risico', luidde het halfslachtige advies van de Belgische bond. Een onbeduidend FIFA-reglement is de oorzaak van behoorlijk wat herrie. Het is echter het ondoortastende antwoord van de K.B.V.B.

Afgelopen zaterdag gooide manager Van Holsbeeck de stok in het hoenderhok. Hij hekelde de K.B.V.B. en noemde de reglementen ronduit belachelijk. Voorzitter Roger Vanden Stock wil zelfs een stap verder gaan en dreigt nu met een klacht tegen de voetbalbond. "Het is belachelijk en schandalig. Noch de club, noch de speler hebben iets fout gedaan en toch worden we gestraft. Dit kunnen we niet tolereren. Ik overweeg ernstig om een klacht in te dienen", aldus Vanden Stock in Gazet van Antwerpen. In zijn klaagzang krijgt Anderlecht trouwens steun uit onverwachte hoek. Nu eeuwige rivaal Club Brugge Clement niet mag opstellen tegen Mechelen haalt ook Jacky Mathijsen uit naar de bond.
"Het is fundamenteel oneerlijk. Een simpel moment van gezond verstand en het hele probleem was vermeden."

Nochtans lijkt artikel 5 van de FIFA-reglementen de Belgische voetbalbond gelijk te geven. Het artikel luidt immers als volgt: 'Een speler die opgeroepen wordt door zijn federatie voor een van de representatieve teams mag, tenzij de relevante federatie er anders over beslist, niet spelen voor de club waar hij bij aangesloten is gedurende de periode in welke hij wordt vrijgegeven of zou vrijgegeven zijn. Deze beperking om niet voor zijn club te spelen zal voorts met vijf dagen verlengd worden als de speler, voor eender welke reden, niet wenste of niet in staat was zich naar die selectie te schikken.'

Volgens Anderlecht en Club Brugge is de bond dan ook bevoegd om dat speelverbod van vijf dagen in te trekken. Jean-Marie Philips (voetbalbond): 'In de eerste zin van het artikel wordt gesteld dat de bond mag ingrijpen, maar alleen in de periode dat een speler bij de nationale ploeg mag zijn. Over de periode waarin een international beschikbaar moet zijn, hebben wij bevoegdheid. Maar nadien, zoals de tweede zin van het artikel zegt, wordt iemand vijf dagen verboden met zijn club te spelen. Daarbij wordt niét gezegd dat de bond er anders over mag beslissen.'

Hoe absurd het FIFA-reglement ook is, de bond lijkt in dit geval gelijk te hebben. Toch had heel wat ophef kunnen worden vermeden als Jean-Marie Philips meteen dit antwoord had geformuleerd en de zaakjes niet blauw-blauw had gelaten.

17:43 Gepost door Lie in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) | Tags: k b v b, club brugge, jelle van damme |  Facebook |

De commentaren zijn gesloten.